II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Olimpiada Wiedzy TechnicznejOWTnot owt

W zawodach okręgowych 43. Olimpiady Wiedzy Technicznej wzięło udział aż 17 uczniów z naszej szkoły. Organizatorzy podczas uroczystego otwarcia podreślili, iż doceniają fakt ogromu pracy uczniów liceum, którzy opanowali pozaprogramowy dla liceum materiał.

Do III etapu olimpiady zostali nominowani:

  • Wojciech Okuniewski - z klasy IIId - nauczyciel G. Linder
  • Michał Kolankowski - z klasy IIa - nauczyciel G. Linder
  • Jakub Kluczewski z klasy IIb - nauczyciel K. Kaluga.

Ostatecznie o udziale uczniów w III etapie zadecyduje Komisja z Warszawy ponownie oceniająca prace uczniów.

Życzymy kwalifikacji do finału OWT.

Grażyna Linder

OWT 01   OWT 02

OWT 03   OWT 04

OWT 05   OWT 06

OWT 07   OWT 08

 

*/