II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

"Mistrz Ortografii Powiatu Słupskiego"

mistrzowie ortografii 3 lutego 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce dziesięcioro uczniów naszych szkół (liceum i gimnazjum) wzięło udział w XVIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Mistrz Ortografii Powiatu Słupskiego". Konkurs zakończył się wielkim sukcesem zarówno dla naszych licealistów, jak i gimnazjalistów.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli uczniowie II LO w Słupsku:

I m. - Wiktoria Kuśmierczyk,

II m. - Anna Bagińska,

III m. - Alicja Cichończyk.

W kategorii szkół gimnazjalnych laureatami 1. i 3. miejsca zostali uczniowie Gimnazjum nr 3:

I m. - Maciej Prądzyński

III m.- Olga Kowalska

Gratulacje dla uczniów i ich nauczycieli.

Iwona Płóciennik

*/