II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Konkurs Angielskiej Piosenki Walentynkowej

Andrzejczak Natalia dyplom  

Konkurs Angielskiej Piosenki Walentynkowej już za nami. Była to już IV edycja tego Konkursu.

Do konkursu zgłosiło się 77 uczestników, w tym 13 zespołów i 47 solistów. Uczestnicy oceniani byli w 4 grupach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I – III, szkoły podstawowe klasy IV – VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, w kategoriach soliści i zespoły.

W kategorii solistów szkół gimnazjalnych: drugie miejsce ex aequo zajęły Dominka Knap reprezentująca Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 w Słupsku oraz Julia Kuśmierek z Gimnazjum w Kobylnicy.

Nowa kategoria, która pojawiła się w tym po raz pierwszy na Konkursie to kategoria szkół ponadgimnazjalnych. Trzecie miejsce zajęła: Natalia Andrzejczak z II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.

*/