II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Finaliści XII edycji "Fizycznych Ścieżek"

Zrzut ekranu 2017 03 02 o 21.53.45

W konkursie ogólnopolskim "Fizyczne Ścieżki" do finału w kategorii "praca naukowa" zakwalifikowali się:

  • - Stefan Radziuk,
  • - Maksymilian Sapkowski.

Praca badawcza uczniów jest z zakresu fotowoltaiki.
Obaj uczniowie z klasy I matematyczno-fizycznej są prowadzeni indywidualnie przez mgr Grażynę Linder.

Ich sukces był możliwy dzięki pomocy naukowców z Politechniki Koszalińskiej - za tę pomoc pięknie dziękujemy. Również podziękowania za współpracę dla Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu.
Obu finalistom życzymy powodzenia

*/