II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Olimpiada Znajomości Afryki

Olimpiada Znajomosci Afryki 04 Afryka dzika - przez naszych odkryta!

Nie było łatwo przedrzeć się przez gąszcz wiedzy o egzotycznym dla nas kontynencie, któremu na co dzień zazdrościmy ciepła i gorących piasków, ale podjęliśmy wyzwanie! My - chłodni "ludzie Północy" - postanowiliśmy otworzyć nasze umysły na wchłonięcie wiedzy o pięknej i chyba nie tak dzikiej, jak mówią, Afryce.

W poniedziałek, 27.02.2017r. Zofia Ziemba i Oskar Misiak, po uzyskaniu "błogosławieństwa" od przywódcy naszego szkolnego plemienia - Pana Dyrektora - wyruszyli wraz z Księdzem Krzysztofem Stefanem do Zespołu Szkół Katolickich im. Świętej Jadwigi w Tczewie. Odbył się tam drugi etap XV edycji Olimpiady Znajomości Afryki. Nasi przedstawiciele napocili się jak w środku afrykańskiego lata, ale wylali z siebie przyswojoną wiedzę. Wprawdzie na wyniki trzeba jeszcze trochę poczekać, ale my już teraz gratulujemy naszym dzielnym "podróżnikom", którzy oswoili się z niedostępnym terenem.

 

Olimpiada Znajomosci Afryki 01   Olimpiada Znajomosci Afryki 02

Olimpiada Znajomosci Afryki 03

*/