II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Ogólnopolski Konkurs FAST

fast

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu ogłosił listę zakwalifikowanych do finału Ogólnopolskiego Konkursu FAST - Fizyczne i Astronomiczne Stypendia w Toruniu. Wśród 18 finalistów z całego kraju jest aż czterech uczniów z II LO w Słupsku:

  • Justyna Motyl - z klasy Id
  • Arciszewski Piotr z klasy Ia
  • Adrian Pluto - Prondziński z IIa
  • Stefan Radziuk z kl. Ia

W szacownych murach UMK w dniu 1 kwietnia 2017 uczniowie będą przedstawiać swoje prace w postaci prezentacji i odpowiadać na pytania Jurorów.

Wszystkim życzymy sukcesu.

Nauczyciel prowadzący - Grażyna Linder

*/