II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Super nagrody dla ucznia i szkoły

dyplom KO

W samo południe - piątkowe - rozpoczęła się VII edycja Konkursu Wiedzy Politechnicznej. Szacowni Jurorzy - pracownicy naukowi Politechniki Koszalińskiej byli pod wrażenie wystąpienia Kacpra Ostrowskiego, który otrzymał tytuł laureata I miejsca.

Dla szkoły Kacper Ostrowski wywalczył rzutnik. Nagroda główna - to cenne nagrody rzeczowe: telefon, gogle VR. Uczeń otrzymał także propozycję stażu w firmie KOSPEL i ofertę pracy w Idea Machines - oczywiście po dojściu do pełnoletności :).

Kacper Ostrowski jest prowadzony indywidualnie przez mgr Grażynę Linder.

Gratulacje.

*/