foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

RobotS

robot s2017 m26 kwietnia 2018 roku w Słupskim „Elektryku” zorganizowano Słupski Konkurs Robotyki RobotS. Była to już czwarta edycja tego konkursu. W zawodach udział wzięło 50 zawodników - uczniów słupskich szkół oraz kilku uczniów Szkoły Podstawowej w Malechowie. Naszą szkołę reprezentowała ekipa w składzie Kasia Janczylik, Justyna Grunwald, Oskar Wiszowaty, Wojtek i Maciej Prądzyńscy, Kacper Ochnik, Piotr Arcimowicz, Paweł Perechuda i Michał Buchar. Natomiast Miejskie Koło Robotyki, działające przy naszej szkole reprezentowali Mikołaj Zdunek i Hubert Kacprowski.

Konkurs rozegrano w kategoriach: Juniorbot, Juniordragster i Freestyle(szkoły podstawowe) oraz Lego Sumo, Lego Linefollower, Minisumo i Linefollower (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne). Sam udział w konkursie okazał się nie lada sukcesem, gdyż wymagał od zawodników skrupulatnego skonstruowania i zaprogramowania robota. Najlepiej wywiązali się z tego zadania Paweł Perechuda - II miejsce w Linefollower i III miejsce w Minisumo oraz Kacper Ochnik - II miejsce w Minisumo.

Opiekę nad drużyną sprawował Marek Nędzusiak.

robo1   robo2

robo3   robo4

robo5   robo6