zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

Zwycięzcy konkursu „Czy znasz język ojczysty?”

26 kwietnia 2017 r. już po raz siódmy odbył się w naszej szkole

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny dla GimnazjalistówCzy znasz język ojczysty?”.

rozdanie2 Tego dnia gościliśmy w gmachu II LO 28 gimnazjalistów z Barcina, Kępic, Jezierzyc, Redzikowa, Starkowa, Ustki oraz ze Słupska. Zadanie uczestników konkursu polegało na rozwiązaniu testu sprawdzającego ich wiedzę z zakresu poprawności i kultury języka polskiego. Miło nam stwierdzić, że wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy o języku polskim oraz umiejętnością sprawnego posługiwania się nim w różnych sytuacjach komunikacyjnych.

Komisja konkursowa w składzie: Bożena Gajdzis, Kinga Mielczarek i Iwona Płóciennik
po sprawdzeniu prac uczestników wyłoniła następujących zwycięzców konkursu:

• Adrianna Kułtoniak Społeczne Gimnazjum UTO w Ustce

II miejsce ex aequo

• Klaudiusz Petryk Zespół Szkół w Jezierzycach
  • Eryk Sobiecki Gimnazjum nr 3 w Słupsku

• Mateusz Pooch Gimnazjum w Kępicach

Wyróżnienie

• Dominik Lau Gimnazjum nr 5 w Słupsku

Choć nasze przedsięwzięcie miało formę konkursu, która przecież wiąże się z pojęciem rywalizacji, pragniemy podkreślić, że wszyscy uczestnicy okazali się zwycięzcami. Ich sukces polega na samym rozumienia, iż język jest naszym wspólnym dobrem, a umiejętność posługiwania się tym wyjątkowym narzędziem w sposób rozumny i świadomy należy do naszych obowiązków.

Osobom nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom konkursu, a także ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

rozdanie3   rozdanie4

rozdanie5   rozdanie6