zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

Przygotowywali się do lotu w kosmos

astro W dniach 4-19 września 2016 r. odbyła się polsko-ukraińska Bieszczadzka Akademia Astronomii i Lotnictwa, w której wzięło udział dwoje uczniów z naszej szkoły:

• Adrian Pluto-Prądzińsk,
  • Paula Roman.

Uczniowie za pomocą profesjonalnego teleskopu obserwowali ciała niebieskie oraz poznali tajniki astrofotografii, uczyli się podstaw pilotażu na symulatorze lotów powietrznych, aby później wykorzystać te umiejętności w powietrzu latając samolotem Gp5. Uczestnicy akademii udali się też do Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie oraz zwiedzili obserwatorium astronomiczne na Słowacji. Ponadto brali udział w licznych bardzo interesujących wykładach oraz wycieczkach krajoznawczych.

Za informację o tak ciekawym przedsięwzięciu dziękujemy naszemu absolwentowi Wojciechowi Fabjańczukowi.

Grażyna Linder

dyplom 1   dyplom 2