II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Maturzyści z wizytą na UG

dsc 1015 24.09.2015 r. maturzyści z naszego liceum wybrali się na Uniwersytet Gdański celem poznania uczelni „od kuchni”. Zostaliśmy oprowadzeni po salach wykładowych i braliśmy udział w dwóch bardzo ciekawych wykładach. Jeden dotyczył kierunku jakim jest dziennikarstwo. Z pewnością osoby z klasy IIIc chłonęły wiedzę z tego wykładu, jak uczniowie klasy IIIb podczas wykładu z kryminalistyki – o entomologii. Udało nam się również porozmawiać chwilę z wykładowcami filozofii, którzy ogólnie opowiedzieli nam o tym bardzo ciekawym przedmiocie. Zobaczyliśmy również świetnie wyposażone radio „MORS” – studenckie radio Uniwersytetu Gdańskiego.
Wyjazd na uczelnię pomógł nam odpowiedzieć sobie na kilka pytań, między innymi: „Co po maturze?” i „Jaki kierunek wybrać?”.
Opiekunami podczas wyjazdu były p. Kinga Mileczarek i p. Monika Rutkowska

 

 

dsc 0992 dsc 1002

dsc 1032

*/