foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza70lecie nowe

zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Dawno temu w Słupsku

W gabinecie chemicznym nigdy nie było prosektorium, w biologicznym nie wykonywano trepanacji czaszki, a w sali języka polskiego nie amputowano kończyn. Oficjalnie dementujemy krążące od kilkudziesięciu lat po Słupsku plotki, że w czasie wojny w budynku naszej szkoły mieścił się szpital.

Kiedy Słupsk był jeszcze Stolpem, a ulica Mickiewicza nazywała się Friedrichstrasse, zaczęto budowę III Gemaideschule (szkoły podstawowej). Ta podniosła, chwila miała miejsce w 1903 roku. Już w dwa lata później zadzwonił pierwszy dzwonek i na holach pojawiło się pierwsze pokolenie męczenników słusznej sprawy. Przykładowa Hilda i Hans nie mieli możliwości korzystania z największej przyjemności jaką niesie ze sobą chodzenie do szkoły: ciągania za warkocze, wysyłania miłosnych liścików czy też wbijania sobie cyrkli w uda (kto się czubi, ten się lubi). Zajęcia odbywały się bowiem w dwóch skrzydłach - Madchenabtrii (część dla dziewcząt) i Knobenabtril (skrzydło dla chłopców).
W Słupskim Archiwum Państwowym odkryłyśmy pod stertami pożółkłych kart litografię przedstawiającą projekt elewacji frontowej budynku przy Mickiewicza 32-34. Zazdrościmy Hermenegildzie i Heinrichowi, że mieli przyjemność uczyć się w czasach świetności budynku. Dzisiaj widać tylko pozostałości dawnego wyglądu - nie ma już dachówek, tynków, herby umieszczone nad drzwiami zostały zamurowane. Według pierwotnego projektu na dachu miała zostać umieszczona wieża z zegarem i różą wiatrów. Pozostaje tajemnicą, dlaczego wieży nigdy nie zbudowano.

Po wojnie do 1949 roku mieściła się w tym budynku Szkoła Podstawowa nr l, a później jedenastoletnia Szkoła Ogólnokształcąca TPD i Szkoła Podstawowa oraz Liceum Ogólnokształcące nr 11. Obecnie budynek jest siedzibą Gimnazjum nr 3 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. Od prawie stu lat gmach naszego liceum stanowi symbol nauki i mądrości. Niepowtarzalną atmosferę, którą stwarzają grube mury z czerwonej cegły, ogromne okna, kamienne schody odczuli chyba wszyscy, którzy mieli przyjemność się tu uczyć.

Marta Straszewska
Magda Ossowska
Joanna Cetera
Uczennice klasy dziennikarskiej II LO w Słupsku - 1999 r.