II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Wyniki konkursu matematycznego dla gimnazjalistów „KOMAT”

 

K O M A T
III Konkurs Matematyczny Szkół Gimnazjalnych
o Puchar Dyrektora II LO

 

8 maja 2014 r. w naszej szkole odbył się III Konkurs Matematyczny dla uczniów Szkół Gimnazjalnych ze Słupska i okolic. Młodzi pasjonaci matematyki walczyli o główną nagrodę – Puchar Dyrektora II LO oraz INDEKSY II LO.
Do konkursu przystąpiło 60 gimnazjalistów ze Słupska i okolic. Młodzi pasjonaci matematyki próbowali swoich sił wykonując działania na potęgach i pierwiastkach, liczyli pola różnych figur, obliczali czy liczba azotanów w wodzie spełnia normy Unii Europejskiej. Analizując wyniki konkursu, organizatorzy stwierdzili jednomyślnie, że uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami matematycznymi, które na pewno warto intensywnie rozwijać.

Młodzieży życzymy wielu sukcesów w nowym etapie edukacji, a nauczycielom owocnej pracy z uczniami.

Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Piekarniak i Krzysztof Reszka sprawdziła prace i wyłoniła laureatów (kolejność alfabetyczna):

  • JANOWICZ Karol Gimnazjum nr 4 w Słupsku
  • KARPIŃSKA Adrianna Społeczne Gimnazjum w Ustce
  • KIRKO Joanna Gimnazjum nr 1 w Damnicy
  • KLEJDYSZ Klaudia Gimnazjum nr3 w Słupsku
  • MODZELEWSKA Aleksandra Gimnazjum nr 1 w Damnicy
  • OPUCHLIK Natalia Społeczne Gimnazjum w Ustce
  • TOMASZEWSKA Iwona Społeczne Gimnazjum nr 1 STO w Słupsku
  • WALOCH Marcin Gimnazjum nr 3 w Słupsku

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jednocześnie zapraszamy na galę wręczenia nagród, które odbędzie się 3 czerwca 2014 r. o godzinie 14:30 w auli szkoły.

 

*/