II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Politechnika Młodzieżowa

Matematyka w ramach PM

Reszka  

W ostatni piątek, 25 listopada, odbyły się zajęcia w ramach Politechniki Młodzieżowej przy II LO w Słupsku. Uczniowie klasy trzeciej gimnazjów wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez pana Krzysztofa Reszkę. Udowadniał on jak ciekawa i zajmująca może być matematyka. Uczniowie, oprócz ciekawostek matematycznych, poznali też rzeczy przydatne podczas konkursów i egzaminów.

Następne spotkanie odbędzie się 16 grudnia 2016r. (piątek, godzina 16:00, sala 114). Pani Iwona Andrzejewska poprowadzi zajęcia z biologii- „Zasady klasyfikacji organizmów”. Serdecznie zapraszamy.

Zakończenie zajęć na PM

PM 16 W ostatni piątek, 13 maja, odbyły się zajęcia w ramach Politechniki Młodzieżowej przy II LO w Słupsku. Tym razem Studenci wzięli udział w zajęciach z matematyki, poprowadzonych przez panią dr Anetę Mikucką. Spotkanie poświęcone było bryłom geometrycznym oraz grom logicznym.
Na koniec, uczestnicy zajęć odebrali z rąk prowadzącej certyfikaty ukończenia Politechniki Młodzieżowej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

 

 

Czytaj więcej...

„Jak powstają barwy” - PM

barwy 01 W ostatni piątek, 11 marca, w ramach Politechniki Młodzieżowej przy II LO, wykład pt.: „Jak powstają barwy” poprowadził pan Romuald Jakowczyk. W ciekawy sposób opowiedział o dwoistej naturze światła oraz powstawaniu barw. Dzięki specjalnej aplikacji uczniowie mogli poeksperymentować światłem na komputerach. W formie ciekawostki zapoznali się z komputerowym modelem elektrowni jądrowej.
Za miesiąc (8 kwietnia, godzina 16:00) zajęcia z biologii poprowadzi pani Iwona Andrzejewska.
Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

Informatyka i robotyka - PM

PM roboty 11 W piątek, 12-II-2016r., odbyły się zajęcia Politechniki Młodzieżowej przy II LO w Słupsku. Studenci wzięli udział w ćwiczeniach z informatyki i robotyki. Pod opieką pana Marka Nędzusiaka młodzież konstruowała roboty z klocków Lego, a następnie programowała je do wykonywania różnych zadań. Urządzenia mogły m.in. zawracać w razie kontaktu, czy też reagować na odpowiednie kolory. Wszystko zależało od inwencji programujących.
Następne spotkanie przewidziane jest na 11-III-2016 r. Pani Iwona Andrzejewska poprowadzi zajęcia z biologii.

 

 

Czytaj więcej...

PM - Fizyka

PM Fizyka 11 Pan Krzysztof Kaluga, przeprowadził w ostatni piątek zajęcia z fizyki dla Studentów Politechniki Młodzieżowej przy II LO. Młodzież wykonała doświadczenia związane z ruchem drgającym, a następnie opracowała wyniki swoich pomiarów.
Kolejne zajęcia odbędą się w piątek 12 lutego. Pan Romuald Jakowczyk poprowadzi zajęcia komputerowe z fizyki.

Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

*/