II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Informatyka i robotyka - PM

PM roboty 11 W piątek, 12-II-2016r., odbyły się zajęcia Politechniki Młodzieżowej przy II LO w Słupsku. Studenci wzięli udział w ćwiczeniach z informatyki i robotyki. Pod opieką pana Marka Nędzusiaka młodzież konstruowała roboty z klocków Lego, a następnie programowała je do wykonywania różnych zadań. Urządzenia mogły m.in. zawracać w razie kontaktu, czy też reagować na odpowiednie kolory. Wszystko zależało od inwencji programujących.
Następne spotkanie przewidziane jest na 11-III-2016 r. Pani Iwona Andrzejewska poprowadzi zajęcia z biologii.

 

 

 

 

PM roboty 01   PM roboty 02

PM roboty 03   PM roboty 04

PM roboty 05   PM roboty 06

PM roboty 07   PM roboty 08

PM roboty 09   PM roboty 10

PM roboty 13   PM roboty 12

PM roboty 14

*/