II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Zakończenie zajęć na PM

PM 16 W ostatni piątek, 13 maja, odbyły się zajęcia w ramach Politechniki Młodzieżowej przy II LO w Słupsku. Tym razem Studenci wzięli udział w zajęciach z matematyki, poprowadzonych przez panią dr Anetę Mikucką. Spotkanie poświęcone było bryłom geometrycznym oraz grom logicznym.
Na koniec, uczestnicy zajęć odebrali z rąk prowadzącej certyfikaty ukończenia Politechniki Młodzieżowej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

 

 

PM 02   PM 03

PM 04   PM 05

PM 06   PM 07

PM 08   PM 09

PM 10   PM 11

PM 12   PM 13

PM 14   PM 15

PM 01   PM 17

*/