Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 66.
Więcej na: https://ranking.zwolnienizteorii.pl/ranking-2018

Podziękowania od Stowarzyszenia WIATRACZEK

PODZIEKOWANIE 1 PODZIEKOWANIE 2   PODZIEKOWANIE 3

Wolontariusze dzieciom!

wolontariusze dzieciom

W sobotę 2 czerwca w Parku Kultury i Wypoczynku odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, w którym wzięli udział wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Micek i przyjaciele”.

Dostaliśmy tym razem zadanie specjalne - zabawę z dziećmi, więc całe popołudnie umilaliśmy dzieciom chwile robiąc wraz z nimi kolorowe wiatraczki, malując twarze.

Pogoda dopisała, najmłodsi zadowoleni - zadanie dobrze wykonane!

Dzień Dziecka z naszymi wolontariuszami

wolontariusze dzien dziecka

Z okazji Dnia Dziecka w piątek po południu w Parku Kultury i Wypoczynku odbyła się impreza dla najmłodszych. Wolontariusze z naszego szkolnego klubu mieli za zadanie dopilnować, aby zabawa przebiegała w miłej i wesołej atmosferze. Rozdawaliśmy słodkości i napoje oraz malowaliśmy dzieciom twarze. Atmosfera, która panowała podczas imprezy była cudowna i nie popsuł jej nawet deszcz, a wszystkich na koniec czekał poczęstunek w postaci kiełbasek.

Dzień Godności i Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych – zaangażowanie naszych wolontariuszy

1

16 maja w Parku Kultury i Wypoczynku odbył się festyn z okazji Dnia Godności, w którym wzięli udział wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Micek i przyjaciele”.

Po rozłożeniu namiotów wolontariusze pomagali w przygotowaniu jedzenia oraz balonów z helem, natomiast dwie osoby przebrały się w kostiumy i bawiły się z dziećmi. Nasze działania miały na celu wspierać osoby niepełnosprawne oraz uświadamiać ludzi, że każdy człowiek ma prawo do godnego życia. Na miejscu nie zabrakło również zabaw i gier, w których wzięliśmy udział.

Czytaj więcej...

Szkolenie dla członków Szkolnego Klubu Wolontariusza

zd tytuł na str szk szkol z centr wolont 27 kw

27 kwietnia odbyło się w naszej szkole dwugodzinne szkolenie dla członków Szkolnego Klubu Wolontariusza „Micek i przyjaciele” , które przeprowadził przedstawiciel Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku.

Uczniowie rozmawiali o tym czym jest wolontariat, wykonywali różne ćwiczenia dotyczące m.in. sposobów porozumiewania się, cech, jakie wolontariusz powinien posiadać oraz tych, które nie są wskazane. Przydał się szary papier i kolorowe flamastry, gdyż spotkanie miał o charakter warsztatów. Na zakończenie wolontariusze zostali zapoznani z ofertami współpracy z innymi klubami i stowarzyszeniami.