foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Wolontariat

URSUS RACE SŁUPSK

FB IMG 1569483410522 21 września 2019 roku, w Parku Trendla, odbył się bieg "Ursus Race Słupsk". Podczas tego wydarzenia wolontariusze  z naszego Szkolnego Klubu " Micek i przyjaciele" z ogromnym zapałem pomogli przy nadzorze punktów biegu oraz przygotowaniu trasy. Wśród tych osób znaleźli się: Julia Dobranowska, Martyna Drywa i Zuzia Rokita, klasa 1C; Dawid Mikołajczak i Kamila Sterańczak, klasa 1A; Helena Minge, klasa 1D.
Mimo chłodnej pogody w dniu wydarzenia wolontariusze wykonali przeznaczone dla nich zadania znakomicie i nie mogą się doczekać kolejnej edycji biegu.
received 728496264240825

Nasi wolontariusze na ogólnopolskiej gali

Wspaniali  

W ubiegły weekend 7-9 czerwca wolontariuszki z naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza "Micek i przyjaciele",Aleksandra Korkosińska (I a) oraz Kamila Telakowska (II D), uczestniczyły w XXV Finale Ogólnopolskiego Konkursu "Ośmiu wspaniałych". Uroczysta Gala miała miejsce 8 czerwca w Białogardzkim Centrum Kultury i Spotkań Europejskich. . Było to niesamowite przeżycie, gdyż dziewczyny miały możliwość wymiany doświadczeń, pomysłów i inicjatyw z innymi wolontariuszami uhonorowanymi tytułami "Wspaniałych".

Pomoc wolontariuszy w Bibliotece Pedagogicznej

62446689 676914352750097 5191382629156388864 n  
W ramach działań naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza  ,,Micek i przyjaciele" cztery uczennice z klasy 3a gimnazjum (Julia Terefenko,  Helena Jurecka, Zuzanna Kaczmarska i Aniela Kurkiewicz) przez cały rok szkolny pomagały w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiej przy ul. Jaracza w Słupsku.
Ich pomoc polegała na przenoszeniu książek ze starych magazynów  do nowych, "wyłączaniu" książek  z systemu biblioteki oraz wielu innych "bieżących" zadań.
Wolontariuszki  odwiedzały bibliotekę systematycznie,  raz w tygodniu, a czasem nawet częściej. Tak podsumowały: 'Cieszymy się, że mogłyśmy pomóc. Było to dla nas  nowe doświadczenie.

Świętujemy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

61836371 1836143303198852 74402238159650816 n  
5 czerwca nasi wolontariusze z Klubu "Micek i przyjaciele": Aleksandra Korkosińska (1a) oraz Jakub Andrus (2a) uczestniczyli w obchodach XIX Dnia Godności i Walki  z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami.
Przez cały dzień wspieraliśmy  Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Wiatraczek" poprzez działania w sekcji kulinarnej oraz serwując napoje uczestnikom wydarzenia, tak licznie zgromadzonym w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. Niezwykłą przyjemnością była dla nas pomoc podczas obchodów Dnia Godności, tym bardziej w tak piękny i słoneczny dzień.
Do zobaczenia za rok!

Festiwal SALWA i nasi wolontariusze

1 W niedzielę 5 maja w godzinach 14.00 - 18.00 na deptaku przy Al. Wojska Polskiego został zorganizowany festiwal Salwa, podczas którego wolontariusze z naszego Szkolnego Klubu „Micek i przyjaciele” wspomagali Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Wiatraczek”.  Byliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa zachęcała do pozostawienia datku dla dzieci z Zespołem Downa, rozdawała dorosłym ulotki z informacjami na temat stowarzyszenia, a najmłodsi otrzymywali od nas naklejki. Natomiast druga grupa wykonywała z dziećmi wiatraczki i w ten sposób umilała im czas i promowała działania Stowarzyszenia „Wiatraczek”. 

Wolontariusze, którzy wzięli udział w akcji to:

3bg-Malwina Orłowska,

1b- Wiktoria Wolf,

1a- Aleksandra Korkosińska, Roksana Falkowska, Filip Więcek, Amelia Bukowska, Karolina Nowicka,

2a- Jakub Andrusiuk