Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 66.
Więcej na: https://ranking.zwolnienizteorii.pl/ranking-2018

Pomoc wolontariuszy podczas “Komeda Jazz Festival”!

jazz W dniach 11 i 13 października uczniowie należący do naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza prężnie pomagali podczas XXIV “Komeda Jazz Festival”, m.in. w sprzedaży płyt i biletów. W czwartek koncert odbył się w Aureusie, natomiast w niedzielę w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Bilety kupiło naprawdę wiele osób, a atmosfera była niesamowita!

Za pomoc serdecznie dziękujemy wolontariuszom: Kalinie Bieńkowskiej, Kindze Narodzonek i Michałowi Solarczykowi.

SŁUPSKI CHARYTATYWNY BIEG NA RZECZ ZWIERZĄT

Wol TOZ W niedzielę 14 października na stadionie 650-lecia wolontariusze z naszego szkolnego klubu ,,Micek i Przyjaciele” pomagali przy organizacji VI Słupskiego Biegu Charytatywnego Na Rzecz Zwierząt zorganizowanego przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Słupsku.

Naszym zadaniem było ,,obstawienie” całej trasy (liczącej 7 km) w Lasku Północnym, jak również doping uczestników biegu.

Każdy z nas dostał pamiątkową zapinkę z napisem ,,Przyjaciel Zwierząt”.

Podziękowania otrzymali: Alicja Różycka, Kamila Telakowska, Weronika Palińska, Natalia Kłobukowska, Gabriela Hołowiej, Maja Bierka i Igor Łuszczyński.

Dzień Dawcy Szpiku - zaangażowanie naszych wolontariuszy

IMG 20181008 220447

Podczas ostatniego  weekendu (6-7 października) członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza "Micek i Przyjaciele" (w składzie: Aleksandra Korkosińska, Antonina de Putter, Amelia Bukowska, Karolina Nowicka, Liliana Gierczak oraz Filip Więcek) włączyli się do obchodów Dnia Dawcy Szpiku pomagając przy rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla pięcioletniego Julka chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Czytaj więcej...

URSUS RACE SŁUPSK 2018 i nasi wolontariusze!

wolontariat

22 września (sobota) jako grupa wolontariuszy z naszego klubu ,,Micek i przyjaciele” w składzie: Magda Hyła, Dominika Kamińska, Karolina Nowicka, Amelia Bukowska, Michał Chaciński, Pablo Sobański i Sandra Kruszewska mieliśmy okazję uczestniczyć w URSUS RACE SŁUPSK 2018.

Po przyjeździe na miejsce do Parku Trendla w Lasku Południowym pomogliśmy w przygotowaniach do imprezy, czyli biegu na 5 km z przeszkodami. Zostaliśmy przydzieleni do “obstawiania” trasy podczas biegu i pilnowania przeszkód czekających na uczestników wydarzenia, natomiast na mecie wręczaliśmy sportowcom pamiątkowe medale.

Do domów wróciliśmy z szerokimi uśmiechami i dobrymi humorami.

Podziękowania od Stowarzyszenia WIATRACZEK

PODZIEKOWANIE 1 PODZIEKOWANIE 2   PODZIEKOWANIE 3