70lecie nowe

zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

Pomoc wolontariuszy w Bibliotece Pedagogicznej

62446689 676914352750097 5191382629156388864 n
W ramach działań naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza  ,,Micek i przyjaciele" cztery uczennice z klasy 3a gimnazjum (Julia Terefenko,  Helena Jurecka, Zuzanna Kaczmarska i Aniela Kurkiewicz) przez cały rok szkolny pomagały w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiej przy ul. Jaracza w Słupsku.
Ich pomoc polegała na przenoszeniu książek ze starych magazynów  do nowych, "wyłączaniu" książek  z systemu biblioteki oraz wielu innych "bieżących" zadań.
Wolontariuszki  odwiedzały bibliotekę systematycznie,  raz w tygodniu, a czasem nawet częściej. Tak podsumowały: 'Cieszymy się, że mogłyśmy pomóc. Było to dla nas  nowe doświadczenie.