foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Wspieramy Słupskie Hospicjum

hospicjum puszka  

29 października i 1 listopada ok. 40 wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz Chóru „Fantazja” wzięło udział w zbiórce pieniędzy dla Słupskiego Hospicjum.

Wszyscy otrzymali identyfikatory ze swoim imieniem, zaplombowaną puszkę na datki pieniężne oraz żółtą chustę, która była znakiem rozpoznawczym wolontariuszy wspierających Hospicjum.

Wolontariusze stali w wyznaczonych miejscach i przez kilka godzin kwestowali na ten szczytny cel. Wszystkim życzliwym, a było ich dużo, wolontariusze wręczali kalendarzyki dziękując w ten sposób za wsparcie. Po powrocie do Hospicjum na wolontariuszy czekała gorąca herbata oraz poczęstunek.