II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Wymiany zagraniczne

Zapraszamy na wymianę do Rosji!

moscow 448006 960 720

Nie musisz uczyć się języka rosyjskiego, aby zobaczyć i zwiedzić Sankt-Petersburg, z jego wspaniałymi zabytkami i carskimi rezydencjami, poznać rówieśników mieszkających w NOWOGRODZIE WIELKIM!

Wszelkich informacji udziela organizator wymiany nauczyciel jęz. rosyjskiego Krystyna Walner

Z wizytą w Nowogrodzie Wielkim

W dniach 12 listopada – 20 listopada br.  - w 15. rocznicę pierwszej wymiany -  grupa uczniów  pod opieką Pani Krystyny Walner i Pani Doroty Kłos  uczestniczyła w wymianie uczniów i nauczycieli II LO w Słupsku i Uniwersyteckiego Gimnazjum w Nowogrodzie Wielkim w Rosji.  Były to dni pełne wrażeń, spotkań z niezwykle gościnnymi ludźmi, dni wielu atrakcji i wzruszeń.
    Pierwszy dzień zaczął się bardzo wcześnie. Aby dotrzeć do Rosji, musieliśmy dojechać do Berlina, skąd wylecieliśmy do Sankt Petersburga. Do Nowogrodu, oddalonego od Petersburga trzy godziny drogi, dotarliśmy zmęczeni, ale też ciekawi nowego miejsca.  Najważniejsze po przyjeździe było dla nas spotkanie naszych przyjaciół, których poznaliśmy w czasie ich pobytu w Słupsku w październiku tego roku.  Niezwykle emocjonujące było przede wszystkim to, że mieszkaliśmy w domach naszych koleżanek i kolegów. Trzeba przyznać, że rodzice dołożyli wszelkich starań, abyśmy czuli się dobrze i - przede wszystkim - żebyśmy byli najedzeni (ach ta rosyjska kuchnia – bliny, pierogi... i rosyjska gościnność!).

Czytaj więcej...

Wyjazd do szkoły językowej Mester w Salamance

W dniach 22 IV - 1 V 2016 r. uczniowie klas IIa gim, IIIa gim i Ia LO mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe do szkoły językowej Mester w Salamance (Hiszpania).
Wiele atrakcji, począwszy od lotu do Madrytu, a skończywszy na zwiedzaniu przepięknych zabytków i poznawaniu zwyczajów hiszpańskich zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie.
Nasza podróż składała się z kilku etapów. Odwiedziliśmy Warszawę, Madryt, Salamankę, Segowię i Ávila. Czas ten stał się okazją do zacieśnienia więzi i odpoczynku połączonego z nauką.
Zajęcia w szkole językowej Mester przełamały lęk młodzieży przed mówieniem po hiszpańsku. Praca w grupach międzynarodowych, interesujące konferencje o sztuce i historii, uwieńczone projekcją filmu "Duchy Goi", nauka Salsy i Sevillany, lekcje gotowania i konsumpcja przepysznej tortilli to tylko nieliczne z atrakcji zaoferowanych przez organizatorów.

Czytaj więcej...

Wymiana do Rosji

flaga rosji Nie musisz uczyć się jęz. rosyjskiego, aby wziąć udział w  wymianie młodzieżowej do Rosji. Mieszkamy w Nowogrodzie Wielkim - jednym z najstarszych miast Rosji, zwiedzamy najpiękniejsze carskie rezydencje z bursztynową komnatą włącznie, a przede wszystkim mamy niezapomniane kontakty z młodzieżą rosyjską. 
Zebranie informacyjne 15. jubileuszowej wymiany do Rosji, odbędzie się w środę, 17. czerwca 2015 o godz. 12.25 w gab. jęz. rosyjskiego (s. 111).
Organizator wymiany - Krystyna Walner
 

Partnerstwo szkół – nasi uczniowie na wymianie w Portugalii

W dniach od 25 maja do 2 czerwca grupa uczniów z naszego liceum wraz z opiekunem Panią Beatą Szlom odwiedziła jedną z portugalskich szkół średnich położoną w malowniczym miasteczku Fafe. Spotkanie odbyło się w ramach programu ,,Uczenie się przez całe życie - Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół Comenius". Uczniowie mieszkali u tamtejszych rodzin i poznawali kulturę i obyczaje panujące w Portugalii. Poznali zasady panujące w szkole, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych. Przy sprzyjającej pogodzie wzięli udział w różnych zabawach sportowych, takich jak: paintball, pływanie kajakiem, czy przeskok na lince nad rwącym potokiem. Nie obeszło się także bez zwiedzania drugiego co do wielkości miasta Portugalii - Porto oraz pierwszej stolicy - Guimarães. Po nawiązaniu międzynarodowych przyjaźni uczniowie wrócili do Polski z bagażem nowych doświadczeń. Teraz z niecierpliwością oczekują na przyjazd portugalskiej grupy, która zagości w polskich domach od poniedziałku (8 czerwca) do niedzieli.

 

FOTOGALERIA

*/