II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Wyjazd do Niemiec w ramach wymiany

W dniach 21.09 – 26.09.2014 roku trzydzieścioro uczniów naszego gimnazjum i liceum brało udział w wymianie ze szkołą Luidwig Witthoeft Oberschule w Wildau (Niemcy) Cały pierwszy dzień spędziliśmy w autokarze. Dotarcie do Kolberga – miejscowości, w której się zatrzymaliśmy – zajęło nam około sześciu godzin. Drugiego dnia skorzystaliśmy z atrakcji jakie oferuje Tropical Islands, a trzeciego uczniowie naszej szkoły podzieleni na grupy uczestniczyli w dwóch różnych lekcjach oraz w zajęciach wychowania fizycznego w Ludwig Witthoeft Oberschule – szkoły znajdującej się w podberlińskiej miejscowości Wildau. Dla każdego ta wizyta była dużym przeżyciem – można było zobaczyć, jak wygląda typowa niemiecka szkoła i zwiększyć swoją znajomość języka niemieckiego, jak i angielskiego.


Zwiedziliśmy też stolicę Niemiec – Berlin. Mogliśmy z bliska zobaczyć m. in. Bramę Brandenburską, Mur Berliński oraz Muzeum Techniki. Ostatniego dnia niemieccy uczniowie przyjechali do naszego pensjonatu. Polacy i Niemcy podzielili się na grupy i tworzyli projekty mające na celu przybliżenie sobie nawzajem swojej kultury i języka, wskazanie różnic i podobieństw kulturowych młodzieży polskiej i niemieckiej. Miejsca, które widzieliśmy i ludzie, których poznaliśmy wzbudzili w nas pozytywne wrażenia. Wielu uczestników wymiany uważa, że pięć dni to za krótko. Wizyta w Kolbergu pozostanie na długo w naszych sercach i wspomnieniach. Celem nawiązanej współpracy pomiędzy szkołami (ZSO nr 2 w Słupsku oraz Ludwig Witthoeft Oberschule w Wildau) oraz przeprowadzonego programu było przede wszystkim stymulowanie rozwoju uczniów, którzy pragną poszerzyć swoją znajomość języków obcych, bliżej poznać język niemiecki oraz kulturę Niemiec. W programie zrealizowaliśmy też następujące cele:
poznaliśmy kulturę i obyczajowości naszych krajów,
zrozumieliśmy różnicę kulturową i potrzebę poszanowania odrębności,
przełamaliśmy nieśmiałość i obawy przed używaniem obcego języka,
wykształciliśmy umiejętność opowiadania o sobie i swoim kraju w języku obcym (niemieckim lub angielskim),
wzbogaciliśmy zasób słownictwa oraz praktyczne zastosowanie języka obcego w sytuacjach życia codziennego,
zaprzyjaźniliśmy się z rówieśnikami z Niemiec.
Mając na uwadze zainteresowanie młodzieży z obu krajów udziałem w projekcie oraz wsparcie ze strony dyrekcji obu szkół, mamy nadzieję na kontynuowanie wymiany w następnych latach. Z niecierpliwością oczekujemy rewizyty naszych zachodnich sąsiadów, która zaplanowana jest na maj przyszłego roku.

Uczestnicy i koordynator wymiany p. Marek Pacholski

FOTOGALERIA

*/