II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

KOLEJNA WYMIANA W RAMACH PROGRAMU COMENIUS!

Tym razem zawitaliśmy do Stuttgartu w Niemczech – w ciągu kilku dni tj. od 23-29 listopada aktywnie uczestniczyliśmy w życiu szkoły Kaufmännische Schule Stuttgart Süd. Wraz z uczniami z Włoch poznawaliśmy uroki miasta i okolic, na każdym kroku doskonaląc język angielski. Mieszkając w domach u naszych niemieckich kolegów i koleżanek mieliśmy okazję bliżej poznać kulturę i obyczaje ich kraju. Podczas pobytu zwiedziliśmy m.in. nowoczesne Muzeum Mercedes – Benz, największy w Niemczech pałac barokowy – Ludwigsburg oraz poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt podczas otwarcia Weihnachtsmarktu.

„Let’s fight obesity – it’s not our destiny!” zobowiązuje, dlatego aby zademonstrować naszą walkę z otyłością wzięliśmy udział w zajęciach zumby, zdrowym lunchu przygotowanym przez uczniów szkoły oraz zaprezentowaliśmy nasze działania związane z tematyką projektu.
Wymiana nie byłaby wymianą, gdybyśmy nie dokonali wymiany doświadczeń, myśli czy spostrzeżeń dotyczących działań w ramach programu Uczenie się przez całe życie - Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół Comenius.

Opiekunami tej wymiany, w której wzięła udział piątka uczniów z naszej szkoły, były p. Beata Szlom oraz p. Irina Lach

FOTOGALERIA

*/