II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

Wyjazd do szkoły językowej Mester w Salamance

W dniach 22 IV - 1 V 2016 r. uczniowie klas IIa gim, IIIa gim i Ia LO mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe do szkoły językowej Mester w Salamance (Hiszpania).
Wiele atrakcji, począwszy od lotu do Madrytu, a skończywszy na zwiedzaniu przepięknych zabytków i poznawaniu zwyczajów hiszpańskich zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie.
Nasza podróż składała się z kilku etapów. Odwiedziliśmy Warszawę, Madryt, Salamankę, Segowię i Ávila. Czas ten stał się okazją do zacieśnienia więzi i odpoczynku połączonego z nauką.
Zajęcia w szkole językowej Mester przełamały lęk młodzieży przed mówieniem po hiszpańsku. Praca w grupach międzynarodowych, interesujące konferencje o sztuce i historii, uwieńczone projekcją filmu "Duchy Goi", nauka Salsy i Sevillany, lekcje gotowania i konsumpcja przepysznej tortilli to tylko nieliczne z atrakcji zaoferowanych przez organizatorów.


Hiszpański przewodnik o imieniu Enrique oprowadził nas po Segovii, Ávila i Salamance, która na tydzień stała się naszym domem. Mieszkaliśmy zresztą w samym centrum starówki, znajdującej się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
W Segovii zobaczyliśmy m.in.rzymski akwedukt z przełomu I-II w.,a w Ávila relikwie Św.Teresy i słynne mury obronne.
W Salamance zwiedziliśmy liczący prawie 800 lat uniwersytet, dwie duże katedry z XIIw. i XVIw., rzymski most na rzece Tormes oraz ogrody Huerto de Calixto y Melibea. Wśród licznych zabytków miasta wyróżnia się dominikański klasztor Convento de San Esteban, pałac szlachecki o nazwie Casa de las Conchas oraz Museo de Art Nouveau y Art Déco, znane również jako Casa Lis, w którym mieliśmy okazję spróbować znanego hiszpańskiego przysmaku: churros z czekoladą.
Przeszliśmy się nawet po czterech regionalnych barach by degustować rozmaite tapas.
Z dnia na dzień nasi uczniowie przełamywali barierę językową, porozumiewając się z coraz większą swobodą w języku hiszpańskim. Wszyscy ukończyli kurs z satysfakcjonującym wynikiem, na dowód czego otrzymali certyfikaty, które w ostatni wieczór naszego pobytu zostały uroczyście wręczone na najpiękniejszym placu Hiszpanii - Plaza Mayor w Salamance.
Warto dodać,że znaleźliśmy się tuż obok planu zdjęciowego do filmu "Romeo y Julietta":) Niesamowitym przeżyciem było chodzić wystylizowanymi dodatkowo uliczkami, mijać aktorów w kostiumach z epoki, m.in. rycerzy w zbrojach, którzy przemieszczali się po mieście konno.
Mamy nadzieję, że czas spędzony w Hiszpanii będzie dla uczniów inspiracją do dalszego poznawania kultury tego pięknego kraju, a także do doskonalenia umiejętności językowych.
Opiekunowie: Sylwia Milczarek i Emilia Semeniuk

FOTOGALERIA

*/