foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

II Liceum Ogólnokształcące

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza


zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”
ranking stem

„Mickiewicz” w rankingu 200 liceów najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych

Pragnę poinformować, iż II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku, jako jedyne w mieście, znalazło się w rankingu STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Więcej na www.perspektywy.pl

SzkolaKompetencjiPrzyszlosci2018

Mickiewicz w Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości”

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku
znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości wyróżnia szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi
kompetencji praktycznych uczniów. 
Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

 

Conscious Consumers of Future – Wszyscy jesteśmy ekologiczni

Image 1 To prawda, że projekt, w którym uczyliśmy się jak rozumnie i świadomie żyć na naszej planecie, powoli dobiega końca. Wiemy, że nie dostaliśmy Ziemi w prezencie od przodków, ale pożyliśmy ją od następnych pokoleń. Poznaliśmy wiele sposobów na ekologiczne życie oraz sporo zarówno nowoczesnych technologicznie jak i tradycyjnych rozwiązań, które każdy z nas może wprowadzić do własnego stylu życia. Dzięki programowi Erasmus+, w naszej szkole pojawiły się kosze do segregacji śmieci oraz zgniatarki do puszek i butelek. Uczestnicy i uczestniczki projektu przeprowadzili serię zajęć dla uczniów naszej szkoły, pokazując jak niewiele wystarczy zmienić w swoich zwyczajach żeby zadbać o naszą planetę.  Parafrazując J.F.Kennedy’ego „We are all eco-friendly!”

 

Image 2   Image 3

  Image 4   Image 6

Image 8