70lecie nowe

zlota tarcz 2019 70 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów Ogólnokształcących PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”

znalazło się w prestiżowym Rankingu „Szkoła Kompetencji Przyszłości” na pozycji 23.
Więcej na: https://zwolnienizteorii.pl/ranking/ranking-2019

Conscious Consumers of Future – Wszyscy jesteśmy ekologiczni

Image 1 To prawda, że projekt, w którym uczyliśmy się jak rozumnie i świadomie żyć na naszej planecie, powoli dobiega końca. Wiemy, że nie dostaliśmy Ziemi w prezencie od przodków, ale pożyliśmy ją od następnych pokoleń. Poznaliśmy wiele sposobów na ekologiczne życie oraz sporo zarówno nowoczesnych technologicznie jak i tradycyjnych rozwiązań, które każdy z nas może wprowadzić do własnego stylu życia. Dzięki programowi Erasmus+, w naszej szkole pojawiły się kosze do segregacji śmieci oraz zgniatarki do puszek i butelek. Uczestnicy i uczestniczki projektu przeprowadzili serię zajęć dla uczniów naszej szkoły, pokazując jak niewiele wystarczy zmienić w swoich zwyczajach żeby zadbać o naszą planetę.  Parafrazując J.F.Kennedy’ego „We are all eco-friendly!”

Image 2   Image 3

Image 4   Image 6